Pomoc Drogowa Autostrada A1

autostrada a1

autostrada a1

Pomoc drogowa Autostrada A1

Zamów pomoc na autostradę A1. Zadzwoń!

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada własny samochód, którym wyruszamy w trasy, zarówno te krótsze – do pracy czy do sklepu, jak i dłuższe – na wakacje lub delegacje służbowe. Mimo zapewnień producentów nie mamy jednak gwarancji, że nabyty pojazd będzie bezawaryjny, a mechanizm niezawodny. Niejeden z nas miał w życiu sytuację, która zmusiła go do wizyty w warsztacie (nie tylko z okazji obowiązkowego corocznego przeglądu). To oczywiście sytuacje awaryjne, ale również na nie trzeba być przygotowanym i wiedzieć, gdzie szukać pomocy drogowej na autostradzie. Sobcom to firma gwarantująca kompleksowe wsparcie w zakresie naprawy pojazdów, jak i transportu czy wynajmu aut.

Bezpieczeństwo na drodze w znacznej części zależy od umiejętności kierowcy. Doświadczony potrafi uniknąć wypadku nawet w trudnej sytuacji, jednak... zdarza się również tak, że kompetencje to nie wszystko. Czasem nie jesteśmy w stanie zapobiec kolizji, a wtedy okazuje się, że potrzebna jest pomoc drogowa na autostradzie A1. Nierzadko zdarza się również tak, że samochód z niewiadomych powodów staje na środku drogi. Sobcom oferuje swoje usługi nie tylko na miejscu, ale również na dojazd. Wypadki, kolizje czy zwyczajne awarie – to sytuacje, w których konieczna jest pomoc drogowa na autostradzie A1. U nas mogą Państwo liczyć na fachową obsługę.

Przebita opona, brak paliwa, rozładowany akumulator. W tych przypadkach możemy Państwu pomóc na miejscu. Wystarczy opisać charakter usterki w rozmowie z naszym pracownikiem, a wyślemy do Państwa wóz serwisowy. Jak się należy zachować, kiedy w trakcie jazdy skończy się paliwo lub poczują Państwo, że z opony zeszło powietrze? Jeśli jest to możliwe, należy dojechać do najbliższego parkingu lub miejsca obsługi podróżnych. Jeżeli takiej możliwości nie ma, należy zatrzymać samochód na pasie awaryjnym, możliwie najbliżej prawej krawędzie. Należy w nim również włączyć światła awaryjne i ustawić za samochodem trójkąt ostrzegawczy, pamiętając o zachowaniu odległości 100 metrów od samochodu. Odległość ta obowiązuje zarówno przy postoju na autostradzie i drodze ekspresowej. Następnie pasażerowie powinni opuścić samochód, założyć kamizelki odblaskowe i udać się w bezpieczne miejsce, najlepiej poza barierki. Tam należy oczekiwać na przyjazd naszej pomocy drogowej.

Holowanie Autostrada A1

Kiedy przybędzie na miejsce nasz holownik lub laweta, pracownik postara się przywrócić sprawność Państwa pojazdowi. Jeżeli będzie to nie możliwe do wykonania na drodze, załaduje go na lawetę i zabierze do warsztatu. Zależnie od tego, ile osób podróżowało samochodem, mogą one udać się w drogę razem z kierowcą lawety. Jeśli pasażerów jest więcej, pomagamy zorganizować odpowiedni samochód zastępczy i przyjechać wraz z nim na miejsce wezwania. Samo holowanie autostrada A1 odbywa się z zachowaniem wszystkich wymaganych przepisów bezpieczeństwa. Samochód laweta lub holownik ma włączone konieczne oświetlenie ostrzegawcze, a pojazd transportowany jest solidnie przymocowany do platformy pasami transportowymi.

Laweta Autostrada A1

Wiele osób obawia się wzywania pomocy drogowej na autostradzie. Dlaczego? Ponieważ ma wątpliwości, czy będzie potrafiło dokładnie określić swoją lokalizację. W rzeczywistości nie ma powodu do obaw. Najłatwiej określić miejsce postoju na autostradzie, posługując się oznaczeniami na słupkach kilometrażowych. W ich górnej części znajduje się właściwy kilometr drogi, a poniżej oznaczenie setek metrów. Przykładowo, jeśli na słupku widnieje liczba 286, a poniżej 7, to mamy do czynienia z 286 kilometrem i 700 metrem autostrady A1. Wystarczy podać tę informację pracownikowi pomocy drogowej oraz wskazać kierunek jazdy, czyli południe lub północ. Pozwoli to zaplanować najszybszą i najkrótszą trasę dojazdu lawety do Państwa. Alternatywa metoda oznaczenia swojej lokalizacji wykorzystuje telefon komórkowy z włączoną opcją GPS i posługiwania się mapami Google. Pozwala to precyzyjnie określić swoje położenie i udostępnić tę lokalizację online naszemu pracownikowi. Przebita opona zwiastuje niechybne problemy. Długiemu postojowi w podróży mogą stosunkowo łatwo zapobiec kierowcy samochodów osobowych, które są zwykle wyposażone w koło zapasowe lub zestaw naprawczy. Nieco inaczej wygląda to w przypadku samochodów ciężarowych. Tam wymiana koła bez użycia specjalistycznego sprzętu może być co najmniej trudna. Na szczęście bez względu na pojazd, jakim Państwo podróżują, zawsze mogą liczyć na szybką i sprawną pomoc naszej firmy.